Yükleniyor...
Hakkımızda
Yıllardır dünün birikimi ve günün imkanları ile geleceği hedefliyoruz.

HAKKIMIZDA

Dünden bugüne KOZUVA…

Ticari faaliyetlerine 1955 yılında başlayan Adem KOZUVA Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik dengeleri iyi bir şekilde analiz ederek 2000’li yıllarda şirketleriyle katıldığı farklı sektörlerde aktif roller üstlenecektir.

1955 yılında Adem KOZUVA tarafından bakkal dükkanı işletmeciliği ile ticari faaliyetlerine başlayan KOZUVA ailesi bu tarihten itibaren çiftçilik, gıda toptancılığı, nakliyecilik gibi çeşitli sektörlerde başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam etmiştir.

1980’li yılların sonunda Türkiye’nin globalleşme sürecine paralel olarak Trakya bölgesindeki değişim potansiyelini öngören KOZUVA sektörel eğilimine farklı bir yön vererek inşaat alanında yatırımlar yapmaya başlamıştır.

1990’lı yılların başlarında yeni kuşağın da katılımıyla kurumsallaşma sürecindeki gerekli adımlar atılmış ve bu modernizasyon sürecinde kurulan yeni şirketler sonraki yıllarda KOZUVA şirketler grubu bünyesindeki faaliyetlerini üst seviyelere taşıyarak yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda etkin roller üstlenmiştir.

“Yıllardır dünün birikimi ve günün imkanları ile geleceği hedefliyoruz…”

21. yüzyılda değişen ihtiyaçlar ve artan talepler doğrultusunda gerekli teknik ve kurumsal yapılanmayı gerçekleştirerek faaliyetleri üstlenecek yeni şirketlerini bünyesine katan KOZUVA ailesi üstlendiği üst düzey projelerle kısa sürede yurt içi ve yurt dışı pazarlarda tanınır hale gelmeyi başarmıştır. Grup şirketlerimiz süreç içerisinde yapı ve inşaat alanındaki faaliyetlerine ek olarak tekstil sektörüne de adım atarak planladığı başarıyı yakalamış ve Dünya’nın birçok ülkesine ihracat yapar hale gelmiştir. Havalimanı işletmeciliği ve günümüzün olmazsa olmazı bilişim sektöründe yatırımlar yapan Kozuva Şirketler Grubu faaliyetlerini çağa uygun olarak şekillendirmeye devam ederek eğitim, turizm ve ar-ge teknolojileri odağında kurduğu işletmeleri ile de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şirket Profili

Temeli 1955 yılında atılan KOZUVA Şirketler Grubu 2020 yılında 9 şirketi ile 9 farklı alanda ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şirketlerimiz yılların iş deneyimini paylaşarak farklı sektörlerde aynı hassasiyet ile ülkemize ve dünyamıza katma değer sağlama misyonu ile çalışmaktadır.