Hakkımızda

Yıllardır Dünün Birikimi ve Günün
İmkanları ile Geleceği Hedefliyoruz

1955 yılında Adem Kozuva liderliğinde ticari faaliyetlerine başlayan ve çeşitli sektörlerde hizmet veren Kozuva Ailesi, 1980’li yılların sonunda Türkiye’nin globalleşme sürecine de paralel olarak inşaat alanında yatırım yapmaya başlamıştır.

1990’lı yılların başlarında yeni kuşağın katılımıyla kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atan Kozuva Şirketler Grubu, toptan ve perakende yapı inşaat malzemeleri satışıyla da yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda etkin rol üstlenmiştir.

2007 yılı sonunda yapı ve inşaat alanındaki faaliyetlerine ek olarak tekstil sektörüne yatırım yapan Kozuva Şirketler Grubu, çorap sektörünün dünyadaki yükselme sürecini tüm yönleriyle yaşayan ve bu süreci bir ileriye götürme inancında olan bir ekiple Bross Tekstil A.Ş.’yi kurmuştur. Bugün 40 farklı ülkeye ürün ihraç ederek kapasitesini aylık 5 milyon çifte çıkarmıştır.

Kozuva Şirketler Grubu, 2012 yılında Favori İşletmecilik A.Ş. şirketinin kurulması ile yeni bir faaliyet alanı olan havalimanı işletmeciliğini hizmet yelpazesine eklemiştir. Eylül 2013 itibariyle Somali’de bulunan Mogadişu Aden Abdulle Uluslararası Havalimanı işletmeciliğini üstlenmiş ve havalimanın hemen yanı başında yer alan Decale Airport Hotel yurt dışı turizm yatırımı ile konaklama hizmeti sunmaya başlamıştır. Kasım 2020 itibariyle de “Yap-İşlet-Devret” modeli ile Çukurova Havalimanı Projesi’nin ihalesini kazanmıştır.

Geleceğin ancak gelecek nesillerin doğru vizyon ile yetiştirilmesi sayesinde güvence altına alınabileceği bakış açısı ile Başakşehir Okulları markasına 2018 yılında yatırım yapan Kozuva Şirketler Grubu, eğitim sektöründe yerini almıştır.

Yeni ve yenilikçi teknolojiler ile Ar-Ge teknolojileri odaklı alanlarda yatırım yapan Kozuva Şirketler Grubu, kendi şirketlerine olduğu gibi lider markalara da kusursuz çözümler üretmek amacıyla Aviasoft A.Ş.’yi 2022 yılı itibariyle faaliyete geçirmiştir.

70 yıla yakın köklü tecrübesi ve kurum kültürünün temelini oluşturan dürüstlük prensibi ile güvenilir hizmet anlayışı sunan Kozuva Şirketler Grubu, benimsediği ilkeler ışığında insanlığa değer katacak girişimleri hayata geçirme misyonu ile çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Bizi Takip Edin

Kozuva Şirketler Grubu’na ilişkin güncel haberler için
bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin.

Kariyer.Net'teki ilanlarımıza göz atmak için tıklayın!